2005 yılının son aylarıydı kim olduğunu bilmediğim birinden hakaret mailleri alıyordum. Kendini mehdi zanneden bir meczubun tabilerinden biriydi bunu yapan. Her nasılsa konuşan ben olmadığım, internet ortamına yollayanda ben olmadığım halde bir şekilde benimle ilişkilendirdikleri videolar hakkında sorumlu tutuluyordum. İşin aslını sonra öğrendim. Kim olduğunu bilmediğim biri kesmiş biçmiş mehdi adayı hakkında bir hakaret videosu kurgulamış benim siteme mal etmiş. Olayın çok teferruatına değinmeye burada gerek yok. Fakat tanımadığım gizli tacizcimle aramda geçen diyaloğun nasıl sonlandığını bilmek sizlerinde işine yarar diye düşündüğüm için kaleme aldım bu yazıyı.
Gelen hakaretlerin ardı arkası kesilmiyordu cevap vermekten sıkılmıştım artık son bir söz söyleyip olayı noktalama arzusundaydım. Şöyle söyledim, bu size son sözümdür ne yazarsanız yazın asla cevap vermeyeceğim. Size bir soru soracağım ve vakti geldiğinde cevap vermenizi rica edeceğim. Nasıl olsa sizde mail adresim mevcut. Benim inandığım Allah zamanlama hatası yapmaz. Sende benimle aynı Allah’a inanıyor musun? Senin inandığın Allah zamanlama hatası yapar mı? Mehdi olduğuna inandığın kişi yaşı epey ilerlemiş olmasına rağmen henüz kâmil anlamda ortaya çıkmış ve Müslümanlarca kabul görmüş değil. Oradan buradan parçaları birleştirerek kıyamet alametlerini bu günde topluyorsunuz. Lakin yinede Dünya o kadar kötü durumda değil. Mehdiyi takiben zuhur edecek olan Hz. İsa -aleyhisselâm-’ın ortada olmayışından hiç bahsetmiyorum. Şimdi, en iyisi sen şunu düşün mehdi olarak kabul edip tabi olduğun zat aleni şekilde mehdiliği kabul görmeden ve dünya’da aşikâr bir değişiklik yapmadan ölürse bu ne demek olacak. Bu sorunun iki cevabı var. Birincisi senin mehdi zannettiğin kişi gerçekte mehdi değilmiş. İkincisi sen doğru mehdiye uydun ama Allah onu yanlış zamanda yolladı. Şimdi bu iki cevaptan hangisinin doğru olduğunu ikimizde biliyoruz. En iyisi sen bunu düşün ömrümüz yeterde sizin mehdi bizden önce ölecek olursa bana bir özür mesajı atarsın.
Evet, bu mesajımdan sonra karşı taraftan bir cevap gelmedi. Kim olduğunu bilmiyorum ama eminim imanlı bir insandı ve hatasının farkına vardı. Bu olayın üzerinden altı yıl geçti ve mehdi adayı meczup hızla çalışmalarına devam ediyor. Bu satırlar yazılırken kendisi ellibeş yaşını geride bıraktı. Bakalım kaç yılında mehdi olup kaç yıl İslâm’a hizmet edecek. Allah bizlere Hakk’ı Hak bilip Hakk’a ittiba, batılı batıl bilip batıldan ictinab eyleyenlerden olmak nasip etsin.
İbrahim Zeren
14 Eylül 2011