15 Temmuz’da milletin özgürlüğüne darbe indirmeye çalışan hainlerin halkın üzerine kurşun sıkması, bomba atmasıyla kardeşlerimiz şehit ve gazi oldular. Bu olaydan sonra ülkemizde kaldırılmış bir ceza tekrar gündeme geldi. Allah’ın bir rahmet olarak emrettiği ama ceza kanunlarımız arasından çıkarılan idam’ın gerekliliği bir kere daha ortaya çıktı. Meşru devlete baş kaldırıp masum insanları öldürenlerin cezası elbette idamdır. Onları hapishanelere doldurup bir ömür sıcak yatak, günde üç öğün yemek verip, sağlıklarını kontrol için doktor temin etmek, başlarına gardiyan dikip maaş ödemek onlara mükâfat masum halka cezadır. Şehit olanlara ve onların ailelerine hakarettir. Fetöcü katiller idam edilsin diye feryat eden bu ülkenin halkının çığlığına kulak tıkamaktır. Bir tarafta Allah’ın emri ve o emrin uygulanmasını isteyen halk öte yanda Avrupa birliği ülkelerinin insan hakları diye dayattıkları idam karşıtı saçma kanunlar.
Bu ülkeyi yönetenlerin bu feryadı duymaları gerekir. Biz zaten vergilerimizle yıllarca bilmeden Fetöcü katillerin ve onların işbirlikçilerinin maaşlarını ödedik. Bu yetmezmiş gibi bundan sonra da onları beslemek zorunda bırakılıyoruz. Masum halkı şehit eden şerefsizler o şehitlerin hayat haklarını gasp ettikleri yetmezmiş gibi yetimlerin hakkını da gasp edecekler. İdam edilmezlerse yetimlerin ödediği vergilerle yiyip içip yan gelip yatacaklar. Zaten dışarıda da devlet menfaatine çalışmak yerine düşman için çalışıp devlet işi olunca yatıyorlardı. Onlar için değişen bir şey olmayacak.
Fetö mensuplarını mahkemede yargılayıp oradan hapishaneye yollamak tıpkı evi süpürdüğünde pislikleri halının altına süpüren pasaklı temizlikçinin yaptığıdır. Sadece kısa vadede durumu kurtarmaktır. Fetöcü katiller asılmadıktan sonra pislikler temizlenmez sadece göz önünden kalkar. Yarım yamalak iş yapan temizlikçi gibi pislikleri halının altına süpürmenin gereği yok. Bir gün biri gelir halıyı kaldırırsa bütün pislikler odaya saçılır. Daha önce bunun benzeri bir hadise yaşandı bu ülkede. Bir gün aynı olayın tekrarlanmayacağını kimse garanti edemez. Allah muhafaza gün gelir çıkar bir Rahşan bütün katilleri affeder memleketin her köşesi pislik dolar. Onun için hızlı davranılmalı doğru olan yapılmalı. Pislikler halının altına süpürülmemeli ortadan tamamen kaldırılmalı.
İbrahim Zeren
1 Eylül 2016